Autoři a přispěvatelé

Ústav botaniky a zoologie
Přírodovědecká fakulta
Masarykova univerzita
Kotlářská 2
611 37 Brno
Česká republika
botzool.sci.muni.cz
Milan Chytrý
koordinace projektu, koordinace databází vlastností druhů, data o vegetaci, ekologicko-sociologická data
Irena Axmanová
data o vlastnostech druhů
Petr Bureš
mapování rozšíření druhů
Jiří Danihelka
druhové seznamy, data o rozšíření druhů, mapování rozšíření druhů, bibliografie
Pavel Dřevojan
ekologicko-sociologická data, mapování rozšíření druhů
Hana Galušková
editace databází rozšíření druhů, mapování rozšíření druhů
Vít Grulich
data o vlastnostech druhů, mapování rozšíření druhů
Dana Holubová
návrh webových stránek, koordinace fotografické databáze, data o vlastnostech druhů
Ondřej Knápek
karyologická data
Alena Lepší
koordinace fotografické databáze
Zdeňka Lososová
data o vlastnostech druhů
Helena Prokešová
editace databází, data o vlastnostech druhů
Olga Rotreklová
mapování rozšíření druhů
Marcela Řezníčková
editace databází, koordinace obsahu databází vlastností druhů a webových stránek
Petr Šmarda
karyologická data, mapování rozšíření druhů
Petra Štěpánková
editace databází
Jakub Těšitel
data o vlastnostech druhů
Lubomír Tichý
ekologicko-sociologická data
David Zelený
ekologicko-sociologická data

Botanický ústav
Akademie věd České republiky
252 43 Průhonice
Česká republika
www.ibot.cas.cz
Petr Pyšek
koordinace projektu, data o vlastnostech druhů
Alena Bartušková
data o vlastnostech druhů
Josef Brůna
příprava map rozšíření druhů
Tomáš Herben
data o vlastnostech druhů
Jindřich Chrtek jun.
data o vlastnostech druhů, mapování rozšíření druhů
Zdeněk Janovský
data o vlastnostech druhů
Zdeněk Kaplan
koordinace mapování rozšíření druhů, správa databáze rozšíření druhů
Jitka Klimešová
data o vlastnostech druhů, ilustrace podzemních orgánů rostlin
Adam Knotek
zpracování dat o rozšíření druhů
Lenka Moravcová
data o vlastnostech druhů
Petr Novotný
programování a správa databází
Klára Nunvářová Kabátová
zpracování dat o rozšíření druhů
Jan Pergl
data o vlastnostech druhů
Petr Petřík
data o rozšíření druhů, bibliografie
Jan Prančl
mapování rozšíření druhů
Lucie Rejchrtová
zpracování dat o rozšíření druhů
Martin Rohn
programování a správa databází
Jiří Sádlo
data o vlastnostech druhů
Lucie Šmejdová
editace databází
Jitka Štěpánková
mapování rozšíření druhů
Václav Šulc
hromadné úpravy a importy dat o rozšíření
Kateřina Šumberová
mapování rozšíření druhů
Kristýna Vazačová
zpracování dat o rozšíření druhů
Jan Wild
koordinace programování a správy databází
Jiří Zázvorka
mapování rozšíření druhů

Katedra botaniky
Přírodovědecká fakulta
Jihočeská univerzita
Na Zlaté stoce 1
370 05 České Budějovice
botanika.prf.jcu.cz
Jan Lepš
koordinace projektu, data o vlastnostech druhů
Petr Blažek
data o vlastnostech druhů
Libor Ekrt
mapování rozšíření druhů
Tomáš Kebert
aktualizace UI, programování
Marie Konečná
data o vlastnostech druhů
Petr Koutecký
mapování rozšíření druhů
Karel Prach
data o kolonizační schopnosti druhů
Milan Štech
data o rozšíření druhů, mapování rozšíření druhů
Tamara Těšitelová
data o vlastnostech druhů
Spolupráce při mapování druhů

Lenka Bálková, Martina Bartošová, Petr Batoušek, Jiří Bělohoubek, Jan Blahovec, Karel Boublík, Jiří Brabec, Leo Bureš, Petr Bureš, Roman Businský, Kryštof Chytrý, Luděk Čech, Alžběta Čejková, Martin Četner, Martin Dančák, Jan Dohnal, Jan Doležal, Michal Ducháček, Martin Duchoslav, David Dudek, Martin Dýma, Václav Dvořák, Libor Ekrt, Ester Ekrtová, Karel Fajmon, Petr Filippov, Jaroslava Fojtíková, Irena Formanová, Hana Galušková, Michal Gerža, Michal Hájek, Miloš Hájek, Vladimír Hans, Martin Hanzl, Radim Hédl, Rudolf Hlaváček, David Hlisnikovský, David Horák, Ondřej Hornych, Věra Hromádková, Michal Hroneš, Zdenka Hroudová, Petr Hubatka, Jana Janáková, Vladimír Jehlík, Boleslav Jelínek, Jaroslav Jirásek, Jan W. Jongepier, Vít Joza, Petra Juřáková, Jiří Juřička, Vojtěch Kalčík, Nikol Kantorová, Jan Kirschner, Ludmila Kirschnerová, Ondřej Knápek, Ilona Knollová, Tereza Koberová, Lucie Kobrlová, Jiří Kocián, Petr Kocián, Josef Komárek, Jan Košnar, Milan Kotilínek, Daniel Koutecký, Petr Koutecký, František Krahulec, Karel Kubát, Josef Kučera, Pavel Kúr, Martin Lepší, Petr Lepší, Jan Lukavský, Pavel Lustyk, Petr Maděra, Jiří Malíček, Milan Marek, Vladimír Melichar, Vojta Míšek, Lenka Moravcová, Jana Möllerová, Patrik Mráz, Zuzana Mruzíková, Pavel Novák, Klára Nunvářová Kabátová, Veronika Nývltová, Čestmír Ondráček, Radim Paulič, Lucie Pešová, Tomáš Peterka, Lenka Pivoňková, Viktor Pluhař, Václav Pošvic, Jan Prančl, Romana Prausová, David Půbal, Stanislav Rada, Štěpánka Radová, Olga Rotreklová, Zdenka Rozbrojová, Radomír Řepka, Věra Samková, Milan Skalický, Hana Skálová, Karolína Slachová, Ivan Suchara, Tomáš Svačina, Lenka Šafářová, Ota Šída, Lenka Šoltysová, Martin Šrámek, Michal Štefánek, Radek Štencl, Jitka Štěpánková, Martin Šťastný, Kateřina Šumberová, Přemysl Tájek, Vojtěch Taraška, Tomáš Tichý, Bohumil Trávníček, Blanka Trnková, Linda Trunečková, Luboš Úradníček, Radim J. Vašut, Michal Vávra, Kateřina Vejvodová, Jiří Velebil, Michaela Vítková, Alena Vydrová, Marie Vymazalová, Jaroslav Zámečník, Jiří Zázvorka, Pavel Zimčík, Aleš Zvára

Spolupráce při kompilaci druhových vlastností

Alexandra Březinová, Anna Findurová, Ludmila Harčariková, Lucie Horová, Lenka Malíková

Technická spolupráce

Ondřej Hájek, Vladimír Hans, Karel Chobot, Kryštof Chytrý, Katrin Karimová, Anna Kladivová, Ilona Knollová, Eva Koutecká, Petra Lovecká, Ludmila Mikovcová, Dominika Prajzlerová, Jiří Rozehnal, Zuzana Sixtová, Jan Štěpánek, Pavel Veselý, Václav Zouhar

Fotografie taxonů

Dana Holubová (Michalcová), Pavel Veselý, Vladimír Nejeschleba, Jitka Klimešová, Ondřej Pěnčík, Milan Chytrý, Jan Lukavský, Vladimír Motyčka, Alena Lepší, Eva Šmerdová (Hettenbergerová), Radim Cibulka, Deana Láníková, Jaroslav Zámečník, Petr Vobořil, Jan Pokorný, Barbora Werchan (Obstová), Bohumil Trávníček, Jakub Štěpán, Veronika Kalníková, Karel Fajmon, Aleš Zvára, Jiří Procházka, Daniela Bártová Dittrichová, Marie Konečná, Jana Navrátilová, Martin Lepší, Petr Kocna, Vojtěch Zavadil, Jana Halúzová, Jan Bukovský, David Průša, Gianmaria Bonari, Josef Klíč, Jiří Danihelka, Jiří Velebil, Markéta Táborská, Petr Lepší, Petra Hájková, Iva Michalcová, Martin Duchoslav, Michal Hroneš, Marek Mejstřík, Michal Sochor, Petra Lovecká, Martina Sojneková, Štěpán Koval, Zdeňka Lososová, Petr Koutecký, Pavel Novák, Jindřich Chrtek, Petr Bureš, Kateřina Šumberová, František Lamla, Petr Hrbáč, Ester Lajkepová, Marcel Bartoš, Jana Posslová (Kůrová), Hana Sekerková, Martin Jiroušek, Lucie Kobrlová, Vojtěch Abraham, Libor Zdařil, Josef Navrátil, Zdeněk Glaser, Jan Divíšek, Petra Štěpánková, Stefan Bogosavljević, Petr Symon, Tomáš Mrázek, Václav Dvořák, Jana Humpolíčková, Jiří Plekanec, Lenka Šafářová, Tomáš Kebert, Krzysztof Świerkosz, Martin Kohoutek, Andrea Gálová, František Pleva, Ivan Bílek, Lukáš Janošík, Alena Vydrová, Stanislav Hendrych, Martin Dančák a další.

Fotografie vegetace

Milan Chytrý, Kateřina Šumberová, Deana Láníková, Zdeňka Lososová, Petra Hájková, Jana Navrátilová, Martin Kočí, Zdenka Preislerová, Libor Ekrt, Alena Vydrová, Karel Boublík, Jan Roleček, Petr Petřík, Jiří Danihelka, Jan Rydlo, Jan Novák, Karel Fajmon, Tomáš Kučera, Eva Šmerdová (Hettenbergerová), Michaela Vítková, Boris Láník, Jiří Vicherek, Josef Navrátil, Petr Pyšek, Michal Hájek, Veronika Kalusová, Pavel Kúr, Martina Čtvrtlíková, Marie Popelářová, Lubomír Tichý, Jan Douda, Zdeněk Kaplan, Tomáš Černý, Jakub Štěpán, Radim Hédl, Milan Šenkýř, Vít Grulich, Pavel Veselý, Pavel Šamonil, Štěpán Koval, David Zelený, Zdenka Hroudová, Záboj Hrázský, Martin Jiroušek, Jiří Brabec, Veronika Kalníková, Pavel Dřevojan, Kamila Antošová, Josef Holec, Petr Filippov a další.

Databáze rozšíření druhů laskavě poskytli

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky
Botanický ústav Akademie věd České republiky
Česká botanická společnost
Jihočeská pobočka České botanické společnosti
Moravskoslezská pobočka České botanické společnosti
Přispěvatelé České národní fytocenologické databáze
Ústav botaniky a zoologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem

Databázi BiolFlor laskavě poskytl

Ingolf Kühn, Helmholtz Centre for Environmental Research – UFZ, Halle, Německo

Nejdůležitější studované herbářové sbírky

BRNM – Moravské zemské muzeum, Brno
BRNU – Ústav botaniky a zoologie, Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita, Brno
PR – Botanické oddělení Přírodovědeckého muzea, Národní muzeum v Praze
PRC – Herbářové sbírky Univerzity Karlovy, Praha

BRNL – Ústav lesnické botaniky, dendrologie a geobiocenologie, Lesnická a dřevařská fakulta, Mendelova univerzita v Brně
CB – Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
CBFS – Katedra botaniky, Přírodovědecká fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
CESK – Muzeum Těšínska, Český Těšín
FMM – Muzeum Beskyd Frýdek-Místek
GM – Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
HOMP – Hornické muzeum Příbram
HR – Muzeum východních Čech v Hradci Králové
CHEB – Muzeum Cheb
CHOM – Oblastní muzeum v Chomutově
KHMS – Muzeum Šumavy Sušice, pobočka Kašperské Hory
KM – Krkonošské muzeum ve Vrchlabí
KMKV – Muzeum Karlovy Vary
LIM – Severočeské muzeum v Liberci
LIT – Oblastní muzeum v Litoměřicích
MJ – Muzeum Vysočiny Jihlava
MMI – Regionální muzeum v Mikulově
MP – Východočeské muzeum v Pardubicích
MZ – Jihomoravské muzeum ve Znojmě
NJM – Muzeum Novojičínska, Nový Jičín
OH – Zámek Ohrada, muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Hluboká nad Vltavou
OL – Katedra botaniky, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci
OLM – Vlastivědné muzeum v Olomouci
OMJ – Regionální muzeum a galerie v Jičíně
OMP – Polabské muzeum Poděbrady
OP – Slezské zemské muzeum, Opava
OSM – Ostravské muzeum, Ostrava
OSTR – Katedra biologie a ekologie, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita
OVMB – Muzeum v Bruntále
PL – Západočeské muzeum v Plzni
PRA – Botanický ústav Akademie věd České republiky, Průhonice
PRB – Botanická zahrada hl. m. Prahy
ROZ – Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
SAV – Botanický ústav, Slovenská akadémia vied, Bratislava
SOB – Husitské muzeum v Táboře, Blatské muzeum v Soběslavi, Soběslav
SOKO – Muzeum Sokolov
SUM – Vlastivědné muzeum v Šumperku
VM – Muzeum regionu Valašsko, Valašské Meziříčí
VYM – Muzeum Vyškovska, Vyškov
ZMT – Muzeum Vysočiny Třebíč
Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou
Muzeum Českého lesa v Tachově

Nejdůležitější botanické zahrady využívané k fotografování rostlin

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity
Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně
Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.